אימון זוגי

האמנתם שזה מה שיקרה לכם?
שזו הזוגיות שתהיה לכם?
מלאו פרטים ובואו לפגישת הכרות ללא התחייבות!

 

 

אני מאמנת זוגית בגישת תרפיית המפגש - EcCT – Encounter Centered Couples Therapy גישה יוצאת דופן שפותחה ע"י הדי שלייפר מאסטרית עולמית בתחום הזוגיות ממשיכת שיטת ה- IMAGO. אימון זוגי בגישה זו מאפשרת לשני בני הזוג ללמוד ולהכיר את עצמם ואת בן זוגם, להתקרב ולרפא אחד את השנייה.

זוגות שמגיעים אלי לומדים שפה חדשה שמאפשרת להם לחיות את הזוגיות עליה הם חולמים. אני מלמדת את עקרונות הגישה ונותנת כלים מעשיים שמאפשרים להם לתרגל ולחוות בהצלחה שיחרור מדפוסי התנהגות ישנים, שגורמים להם שוב ושוב "לרקוד" את אותו ריקוד הישרדותי כואב ומאמלל. תוך כדי התהליך והעבודה המשותפת הזוגות עוברים מיחסים של מאבקי כוח, האשמות, תלונות, וויכוחים ומריבות לבניית קשר קרוב, בטוח, מלא חיות, שמחה, תשוקה ואהבה.

אחד הדברים המהותיים איתם יוצאים הזוגות מהתהליך, הוא פיתוח וחיזוק שרירי היחסים, לדוגמא: הקשבה מהלב שמאפשרת לכל אחד מהצדדים ללמוד את עולמו של בן זוגו ולהבין אותו באמת, פיתוח אמפטייה, נוכחות מלאה, כבוד ומקום לכל אחד מהצדדים ללא ביקורת או שיפוט אלא מתוך קבלה, זה דורש תרגול ורצון אמיתי לחיות בשלום, שמחה ואהבה .

"יחסים מתקיימים במרחב שבין שניים והמרחב הזה מקודש" 

מרטין בובר

זוגות נפגשים ונשמות נפגשות כדי לרפא אחד את השנייה, זוגיות היא מסע משותף של התפתחות וצמיחה, עפ"י גישת 'תראפית המפגש' בכל קשר זוגי יש שלושה מרכיבים מקשרים (שמייצרים קשר):

 

1. המרחב זוגי - שהוא תוצר של דיבור והתנהגות: מה אומרים, איך אומרים, טון הדיבור, תנועות גוף, מבטים. אם לא מודעים למרחב הזוגי קל מאוד לזהם אותו, זיהום נוצר מציניות, מביקורת, משיפוט, מאגו, מבוז, מזלזול, מכעס, מתנועות גוף ומבטים. החדשות הטובות הן שהמרחב הזוגי יכול להתנקות בקלות ע"י: חיוך, מילה טובה, חום, מבט אוהב, הקשבה. שמירה על המרחב הזוגי נקי ומקודש מאפשרת לבני הזוג להרגיש בטחון, לצמוח, לגדול ולממש את הפוטנציאל האישי, הזוגי והמשפחתי.

2. הגשר - בין אנשים ובמערכות יחסים קיים גשר דמיוני, גשר שמחבר בין שתי עולמות, גשר נסתר ומשמעותי אל עולמו של האחר. כשאנחנו עוברים את הגשר לעולמו של בן זוגנו אנחנו נפגשים ברבדים מאוד עמוקים של הקיום ונוצרת אינטימיות. כדי להכיר את עולמו של האחר עלינו להקשיב לעולמו ממקום נקי ולהניח לכל מה שאנו חושבים ויודעים עליו.

 

3. המפגש - מפגש זה דבר קסום, חוויה שלא ניתן לתאר במילים :) מומלץ לחוות כדי ולהבין את מה שהמילים מנסות לתאר. 

במפגש אמיתי שתי נשמות מתקשרות במקום וזמן נצחי, זה יכול להתרחש רק כשעוברים את הגשר לעולמו של האחר ומקשיבים הקשבה נקייה מהלב ובן הזוג חש מוקשב באמת, ברגע הזה נוצר ריפוי, חיבור וקירבה מקודשת שכולם משתוקקים לחוות.

 

צפו בהרצאה של הדי שלייפר ב-TED ישראל:

 

לאיזה זוגות מתאים אימון בגישת תרפיית המפגש: 
  • לזוגות במשבר שמחפשים דרך לצאת מהתקיעות וללמוד דרך חדשה.

  • לזוגות שמרגישים שהשגרה היומיומית שוחקת את הזוגיות שלהם והם זקוקים לרענון שישדרג את איכות הקשר ויעמיק אותו.

  • לזוגות שחשוב להם שתהיה אווירה נעימה והרמונית בבית ורוצים להיות מקור השראה ומודל לחיקוי עבור הילדים.

  • לזוגות גרושים שחשוב להם לנהל קשר טוב ומיטיב גם בשביל הילדים.     

  • לזוגיות פרק ב' שלא רוצים לחזור על טעויות העבר והפעם לעשות את זה כמו שהם חולמים.

  • לזוגות שעומדים לפני החלטה על נישואים ורוצים לקבל צידה לדרך כדי להתחיל את מסע החיים המשותפים ברגל ימין.  

"להיות בקשר זה טבענו האמיתי"
קשר משמעותי נוצר מתוך דיאלוג חומל ואוהב, בדיאלוג כזה מתרחש מפגש של לבבות ונשמות, זהו מפגש רוחני שמאפשר לכל אחד מבני הזוג לרפא ולהירפא"... 

אני כאן בשבילכם, מצפה לכם באהבה!

לא צריך לחכות למשברים אפשר לבוא קודם.

אתם מוזמנים למלא את הפרטים למעלה משמאל או

פשוט להתקשר אלי: 0522806026